15.04.2021

Redaktor
By Redaktor 15 Prill, 2021 21:19

Related Articles

 

SPAK-u ka nisur hetimin për publikimin e të dhënave personale që u shpërnda nga portali Lapsi.al dhe që supozohet se po përdorej nga qeveria për qëllime elektorale.

Një aksident tragjik me pasojë vdekjen e një 19-vjeçareje dhe plagosjen e dy të tjerëve ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Divjakë –Karavasta.

Sipas ligjit të sëmundjeve ngjitëse, të infektuarit me Covid-19 dhe shoqëruesit e tyre, që kalojnë shifrën e 30 mijë personave, nuk do të kenë mundësi të votojnë në zgjedhjet parlamentare të këtij viti.

Kryeministri Edi Rama i ka bërë ftesë bashkëpunimi liderit të opozitës Lulzim Basha pas zgjedhjeve të 25 Prillit, por ftesa u refuzua nga ky i fundit.

Komiteti Mysliman dhe Kisha Katolike e Shqipërisë u bëjnë thirrje besimtarëve që të shprehin vullnetin e tyre nëpërmjet votimit si dhe e kanë cilësuar të pamoralshme dhe jo dinjitoze shitjen apo blerjen e votës.

Greqia do të lejojë hyrjen e turistëve pa karantinë nga java e ardhshme për vendet e BE-së, SHBA-së, EBA-s, Serbia dhe Izraeli, ndërsa ka lënë jashtë saj Shqipërinë dhe vendet e tjera të rajonit.

NATO do të bëjë tërheqjen përfundimtare të trupave të saj nga Afganistani pas 20 vitesh në luftë, por ky vendim duket shqetësues për banorët afganë pasi, sipas tyre, në vend mund të rinisë sërish lufta civile.

Redaktor
By Redaktor 15 Prill, 2021 21:19
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Na ndiqni

7.... fjali

Lexo më shumë

Kontekst

Pikëpamje