Back to homepage

7...... fjali

23.04.2021

🕔18:56, 23.Pri 2021

Fushata elektorale e dy partive kryesore në vend është mbyllur ditën e sotme, ku kryeministri Edi Rama zgjodhi Durrësin dhe Vlorën për mitingun përmbyllës ndërsa lideri demokrat Basha ishte në Elbasan dhe Tiranë për të bërë thirrjen e fundit mbi

Read Full Article

22.04.2021

🕔19:57, 22.Pri 2021

Drejtori i përgjithshëm i policisë Ardi Veliu deklaroi se në ngjarjen e Elbasanit, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani, nuk janë gjetur materiale zgjedhore në makinë siç pretendohej nga PD-ja, ndërkohë që bën të ditur se mbi ish-efektivin e forcave

Read Full Article

21.04.2021

🕔18:59, 21.Pri 2021

Elbasani është tronditur sërish gjatë mesditës së sotme, pas një përplasje me armë midis militantëve të dy partive kryesore, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani i PS-së dhe u plagosën 4 të tjerë, mes tyre edhe një efektive policie. Ambasada

Read Full Article

20.04.2021

🕔16:23, 20.Pri 2021

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar një audio-përgjim të drejtorit të kadastrës Artan Lamaj, ku ky i fundit dëgjohet të urdhërojë vartësit e tij në lidhje me procesin e legalizimeve në këmbim të votave, por nga ana tjetër, Lamaj ka

Read Full Article

19 .04.2021

🕔17:14, 19.Pri 2021

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur kthimin e gjimnazistëve në godinat shkollore si dhe futjen në karantinë dy javë për të gjithë të ardhurit nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut. 5 persona mbetën të plagosur ditën e sotme pas një

Read Full Article

18.04.2021

🕔19:07, 18.Pri 2021

Mediat zvicerane i bëjnë jehonë vjedhjes së të dhënave personale të qytetarëve nga zyrat e PS-së ndërsa e kanë cilësuar Edi Ramën si diktator që po përdor frikën dhe terrorin për të mbajtur peng pushtetin. Aeroporti i Kukësit pret fluturimin

Read Full Article

17.04.2021

🕔19:44, 17.Pri 2021

Hetimet për zjarrin tek ‘Casa Italia’, ku mbeti i vdekur 32-vjeçari Arjan Sala kanë mbetur në ngërç për shkak të mungesës së një përgjigjeje nga ana e ekspertizës. Një kompani shqiptare është vendosur nën hetim për mashtrim kibernetik si dhe

Read Full Article

16.04.2021

🕔17:51, 16.Pri 2021

KQZ testoi pajisjet e sigurisë të cilat do të mundësojnë identifikimin elektronik të votuesve në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, duke evituar kështu votimin e shumëfishtë. Kompania EMMAR nga Emiratet e Bashkuara Arabe prezantoi në Durrës projektin e portit për

Read Full Article

15.04.2021

🕔21:19, 15.Pri 2021

  SPAK-u ka nisur hetimin për publikimin e të dhënave personale që u shpërnda nga portali Lapsi.al dhe që supozohet se po përdorej nga qeveria për qëllime elektorale. Një aksident tragjik me pasojë vdekjen e një 19-vjeçareje dhe plagosjen e

Read Full Article

14.04.2021

🕔16:55, 14.Pri 2021

Shqipëria ka siguruar 50 mijë doza të vaksinës “Sputnik V”, dhe sipas ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu brenda këtij muaji pritet të mbërrijë sasia e parë e tyre, e ndërsa në shumë vende është pezulluar procesi i vaksinimit me vaksinën 

Read Full Article

Na ndiqni

7.... fjali

Lexo më shumë

Kontekst

Pikëpamje