23.04.2021

Redaktor
By Redaktor 23 Prill, 2021 18:56

Related Articles

Fushata elektorale e dy partive kryesore në vend është mbyllur ditën e sotme, ku kryeministri Edi Rama zgjodhi Durrësin dhe Vlorën për mitingun përmbyllës ndërsa lideri demokrat Basha ishte në Elbasan dhe Tiranë për të bërë thirrjen e fundit mbi votën e 25 prillit.

Disa video-përgjime të transmetuara në emisionin “Breaking” në Top News, tregojnë pazaret për blerjen e votës nga kandidati LSI-së për Tiranën, Etjen Joka.

Kandidati për deputet i PD-së në Dibër, Xhelal Mziu është proceduar penalisht nga policia me akuzën për kërcënim dhe nxitje dhune pas deklaratës së djeshme ku ai tha se do përsëritet ngjarja e Elbasanit ndonëse më vonë e tërhoqi këtë deklaratë duke kërkuar falje.

Prokuroria e Posaçme “SPAK” ka nisur hetimet për shit-blerjen e votës pas denoncimeve dhe publikimeve të disa rasteve të krimit zgjedhor.

Të vaksinuarit janë ri infektuar sërish me Covid-19 edhe pas marrjes së dozës së parë të vaksinës ndërkohë që këtë e pohojnë edhe ekspertët, por sipas tyre pacientët nuk kanë pasur gjendje të rënduar si dhe ky fakt nuk lidhet me efektivitetin e vaksinës.

Autoritetet e Drejtësisë turke kanë kërkuar ekstradimin nga Shqipëria të biznesmenit  turk Fatih Faruk Özer pasi akuzohet për mashtrim duke përdorur sistemet teknologjike që arrijnë shumën e rreth 2 miliardë dollarëve.

Kryeministri grek Mitsotakis ka kërkuar të takohet me presidentin turk Erdogan për të gjetur një zgjidhje mbi mosmarrëveshjet dhe për të ulur tensionet midis dy vendeve.

Redaktor
By Redaktor 23 Prill, 2021 18:56
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Na ndiqni

7.... fjali

Lexo më shumë

Kontekst

Pikëpamje