Dalloje rrenën!

Redaktor
By Redaktor 1 Shtator, 2022 13:00

Qendra “Verifikoj” nis një cikël bisedash me të rinjtë e gjimnazeve dhe universiteteteve nën moton “Dalloje rrenën”.

Ekspertët do të punojnë me gjimnazistë dhe studentë, në përpjekje për ti ndihmuar ata të jenë vigjilentë për të dalluar lajmet e rreme. Fake news është sfida e dekadës në komunikim, ku propoganda dhe manipulimi ushtrojnë tension drejt disinformimit.

Nisma “Dalloje rrenën” u inicua këtë vit me mbështetjen e Departamentit Amerikan të Shtetit dhe do të integrohet në qendrën “Verifikoj” përmes ndihmës së Agjencisë për Mbështetjen e Shoqërisë Civile.

 

 

Redaktor
By Redaktor 1 Shtator, 2022 13:00
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Na ndiqni

7.... fjali

Lexo më shumë

Kontekst

Pikëpamje