16.04.2021

Redaktor
By Redaktor 16 Prill, 2021 17:51

Related Articles

KQZ testoi pajisjet e sigurisë të cilat do të mundësojnë identifikimin elektronik të votuesve në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, duke evituar kështu votimin e shumëfishtë.

Kompania EMMAR nga Emiratet e Bashkuara Arabe prezantoi në Durrës projektin e portit për ta transformuar atë në një qendër të turizmit shqiptar, një investim i cili do të arrijë vlerën e 2 miliardë eurove.

Sipas specialistëve, në Shqipëri janë vaksinuar rreth 10% e popullsisë ndërkohë që vazhdojnë të kenë një rënie të ndjeshme edhe infektimet ditore.

Procesi gjyqësor ka nisur nga fillimi për ish-prokurorin e përgjithshëm Adriatik Llalla, i cili kërkoi të hiqet procedura e gjykimit të shkurtuar gjë që ka hedhur poshtë edhe pretencën e SPAK-ut për dënim me 3 vite burg.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut  Zoran Zaev i ka bërë thirrje minoritetit maqedonas në Shqipëri që të votojnë për Partinë Socialiste të Edi Ramës.

Ministria e arsimit në Kosovë ka vendosur rikthimin e nxënësve në shkolla nga kjo e hënë për të gjitha nivelet e studimit.

Takimi midis homologut turk dhe atij grek Dendias nuk shkoi ashtu siç pritej pasi u kthye në një arenë debati me akuza të ndërsjella ndërmjet palëve e ndërsa për mediat greke ky tension ishte i nxitur nga Erdogan.

Redaktor
By Redaktor 16 Prill, 2021 17:51
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Na ndiqni

7.... fjali

Lexo më shumë

Kontekst

Pikëpamje