26.02.2020

Redaktor
By Redaktor 26 Shkurt, 2021 15:13

Related Articles

  1. Shqipëria përballet sërish me shifra të larta të infektimeve dhe humbjeve të jetës nga COVID-19, me 20 persona ditën e sotme, ndërsa masat kufizuese mbeten të pandryshuara.
  2. Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se ditën e hënë do të mbërrijnë dozat e tjera nga Pfizer, duke vijuar kështu procesin e vaksinimit sipas kategorive përkatëse.
  3. Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, as nuk ka ndërmend të njohë Kosovën, duke deklaruar se e vetmja gjë që Brukseli dhe Uashingtoni është që Serbia ta pranojë Kosovën dhe nëse ata mendojnë që kjo realisht është e mundur, atëherë, lum si ata.
  4. KQZ miratoi specifikimet teknike që duhet të ketë fleta e votimit me 25 Prill, mes tyre edhe përmasat e saj, megjithatë Komisioni  Rregullator la të hapur mundësinë e ndryshimit të fletës së votimit në varësi të listave shumë-emërore të kandidatëve.
  5. Kancelarja gjermane Angela Merkel, në moshën 66 vjeçare tha se nuk do ta marrë vaksinën e Astra-Zenecas, pasi sipas saj, kjo vaksinë nuk është e rekomanduar për personat mbi 65 vjeç.
  6. Presidenti Meta i ka kthyer Kuvendit për rishqyrtim ligjin “Për karrierën ushtarake në Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë”, të ndryshuar”, pasi e konsideron të pa konsultuar plotësisht si dhe me këto ndryshime në këtë ligj, synohet të ulet niveli i arsimit të kërkuar për t`u përfshirë në Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë.
  7. Raporti i Inteligjencës Amerikane ka publikuar në raportin e saj se Princi i kurorës saudite miratoi dhe, me gjasë, urdhëroi vrasjen e gazetarit disident saudit Jamal Khashoggi.
Redaktor
By Redaktor 26 Shkurt, 2021 15:13
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Na ndiqni

7.... fjali

Lexo më shumë

Kontekst

Pikëpamje