30.01.2021

🕔08:48, 30.Jan 2021

Nuk bëj luftë të bashkohem me Shqipërinë, tha dje Albin Kurti në përgjigje të një pyetje të bërë nga dy akademikë Britanikë rreth programit të Vetëvendosjes për Bashkimin Kombëtar.   Albin Kurti dhe Vjosa Osmani pengohen në Mitrovicën e Veriut 

Read Full Article

29.01.2021

🕔21:51, 29.Jan 2021

29 janar… Albin Kurti, nuk do të garojë për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë, pasi gjykata Supreme rrëzoi ankesën e paraqitur ndaj një vendimi të mëparshëm që nuk lejonte 5 kandidatë të Lëvizjes Vetëvendosje për të marrë

Read Full Article
Përgojimi i Besnik Mustafajt

Përgojimi i Besnik Mustafajt

🕔20:34, 28.Jan 2021

Shumica e portaleve online nxituan për të lajmëruar se Besnik Mustafaj, një nga personalitetet e Partisë Demokratike (Opozita) ishte zgjedhur nga Parlamenti (Brenda të cilit nuk ka opozitë politike) si anëtar i Këshillit Drejtues të Televizionit Shqiptar. Madje lajmin e

Read Full Article

19.01.2021

🕔15:54, 19.Jan 2021

18 janar Parlamenti votoi marrëveshjen me Pfizer për vaksinat, por deputetët nuk lexuan tekstin e marrëveshjes “sekrete”   Tërmeti dhe covid e çuan varfërinë 8 vite pas, thotë një raport i Bankës Botërore për Shqipërinë.   LSI dhe PD me

Read Full Article

17.01.2021

🕔15:49, 19.Jan 2021

7 viktima, 474 të infektuar, – bilanci i 24 orëve të fundit në betejën anticovid në Shqipëri.   KESH, paralajmëron përmbytje– nga reshjet e shiut më 22-26 janar, ndaj ka nisur që sot shkarkimet në hidrocentalin e Vau të Dejës!

Read Full Article

Pas kullës ikonike të Tiranës me 2017, Sheiku premton portin e Durrësit!

🕔08:35, 17.Jan 2021

Darka e Dubait disa ditë më parë, ku rreth tavolinës kishte përfaqësues të qeverisë, bashkisë së tiranës, biznesmenë dhe “spin doctors” veç të tjerave zbuloi se “shkesi” e të gjithëve, ose financuesi i darkës ishte një biznesmen nga Dubai që

Read Full Article

Pse Verfikoj?

🕔08:27, 17.Jan 2021

Shtimi i një portali në historinë e shkurtër por të vrullshme të portaleve në territorin e Shqipërisë, mund të shtojë kakofoninë e zërave që përpunojnë dhe përcjellin informacion. Prandaj, që në hyrje ne po ju themi se çfarë NUK do

Read Full Article

Na ndiqni

7.... fjali

Lexo më shumë

Kontekst

Pikëpamje