27.02.2020

🕔15:14, 27.Shk 2021

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë të hënën Brukselin, per t’u takuar me Komisionerin për Politikën e Jashtme, Josep Borrel dhe Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, për të biseduar mbi ecurinë e Shqipërisë në lidhje me integrimin

Read Full Article

26.02.2020

🕔15:13, 26.Shk 2021

Shqipëria përballet sërish me shifra të larta të infektimeve dhe humbjeve të jetës nga COVID-19, me 20 persona ditën e sotme, ndërsa masat kufizuese mbeten të pandryshuara. Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se ditën e hënë do të

Read Full Article
Letra ‘Joe, ti e di që kam fituar’, nga Donald Trump, nuk është e vërtetë

Letra ‘Joe, ti e di që kam fituar’, nga Donald Trump, nuk është e vërtetë

🕔14:18, 25.Shk 2021

Një foto e supozuar e letrës së lënë nga ish presidenti Donald Trump për presidentin e ri Joe Biden, është shpërndarë me qindra herë online. Në foton e kësaj letre lexohet “Joe, ti e di që unë fitova”. E ndërsa është

Read Full Article

25.02.2020

🕔08:43, 25.Shk 2021

Është vrarë me armë zjarri në qendër të Tiranës një person i identifikuar si Behar Sofia, 66 vjeç, i dyshuar për trafik droge dhe një sërë veprash të tjera penale, ndërsa ende mbeten të paidentifikuar autorët e kësaj ngjarje të

Read Full Article

24.02.2021

🕔09:31, 24.Shk 2021

Nënshkruhet marrëveshja e koaliconeve të partive të djathta “Partia Demokratike-Aleanca për Ndryshim”, partia e Bamir Topit bashkohet me të djathtët. LSI-ja vendos të kandidojë e vetme në nentë qarqe dhe në tre të tjera bashkohet me PD-në. Presidenti Ilir Meta

Read Full Article

Gjuetia për peshkun e vogël

🕔08:58, 18.Shk 2021

Lutfi Dervishi Në 125 faqe të raportit vjetor të Komisionit Europian për Shqipërinë për vitin 2020, – një material voluminoz që skanon dhe analizon gjendjen e vendit përballë 35 kapitujeve negociues, fjala “(anti)korrupsion” përmendet 90 herë! Sipas raportit të Transparency

Read Full Article

Pa-k-oment

🕔08:52, 18.Shk 2021

9 dhjetor 2020 Ambicia jonë është që brenda dy muajve të parë të vitit të ri të nisim vaksinimin! 15 dhjetor 2020 “Po bëjmë luftë për të garantuar vaksinimin falas, nuk do të jetë e detyrueshme por, për këdo që

Read Full Article
OST sfidon ligjin/  Kryen investime të pa miratuara nga Enti Rregullator

OST sfidon ligjin/ Kryen investime të pa miratuara nga Enti Rregullator

🕔16:39, 3.Shk 2021

Në kundërshtim flagrant me ligjin, OST-ja kryen investime pa marrë miratimin e Entit Rregullator dhe shpërfill sugjerimin që kompania të nisë shlyerjen e detyrimeve që ka ndaj KESH-it Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST) ka kryer investime për vitin 2020

Read Full Article

Na ndiqni

7.... fjali

Lexo më shumë

Kontekst

Pikëpamje